Uudised

Täna õhtul kinos Sõprus unikaalne teaduse- ja muusikasündmus – The Membranes albumi maailma esiettekanne koos kammernaiskooriga Sireen

Kuupäev

robb ja sireenid tero

 

Täna, 25. septembril algusega kl 20:00 toimub kinos Sõprus Teadlaste Öö festivali raames erakordne kultuurisündmus “The Universe: Explained”, kus mõjukas briti postpunkbänd The Membranes esitleb oma tänavust albumit „Dark Matter“/Dark Energy“ koos Eesti kammernaiskooriga Sireen. Kontserdi juhatab sisse Euroopa Tuumauuringute Keskuse CERN teadlase Umut Kose loeng universumi olemusest. Sündmust on sõitnud kajastama juhtivad muusikaväljaanded MOJO ja The Quietus.

Piletid üritusele on saadaval Piletilevist hinnaga 12€.
Kohapealt ostes on Umut Kose loengu ning kontserdi pääsme hinnaks 15€. Pilet vaid loengule maksab 5€.


T
he Membranes’i tänavu juunis pärast enam kui veerandsada aastat kestnud plaadistuspausi ilmunud kontseptuaalse albumi „Dark Matter“/Dark Energy“ keskseks teemaks on indiviidi surelikkus ning universumi tumeaine raskus. Mercury auhinna nominendiks nimetatud plaadi ettekandele lisab täna õhtul peent vokaalset värvi 20-liikmeline Eesti kammernaiskoor Sireen.

„Ma ei ole huvitatud lihtsalt bändi tegemisest – meie soov on olla eksperimentaalne, liikuda edasi ja proovida teha asju, mis ei tundu loogilised. Niipea kui keegi küsib, kuidas saab koor sobida teie muusikaga, teen ma selle ära!“ avab The Membranesi juhtfiguur John Robb ebakonventsionaalse koostöö tagamaid intervjuus veebiportaalile Rada7.ee.

„Koorimuusika elemendi kasutamine punkrokis on tavatu, aga kuna meile meeldibki koorilaulule läheneda tavapärasest teisiti, sobib see hiilgavalt,“ kinnitab Sireeni president Triin Sakermaa Suure Paugu väärilise muusikalise kokkupõrke võimalikkust.

Uuendusmeelse naiskoori osalusel salvestati septembri alguses ka kaks The Membranesi tagasituleku-albumi pala uustöötlust, mis jõuavad avalikkuse ette oktoobri esimeses pooles ilmuval singlil.

Albumi esitluskontserdile eelneb John Robbi intervjuu Euroopa Tuumauuringute Keskuse CERN teadlase Umut Kose’ga. Muuhulgas võetakse luubi alla Einsteini relatiivsusteooria, Suure Paugu kosmoloogia  ning teoreetilise füüsika muinasjutud.

Kehtestatud ja kehtestama žanrite piire ja muusikaturu reegleid on John Robb murdnud juba 1970ndaist alates. Lisaks The Membranes’ile on John Robb ka soulpunk-pundi Goldblade asutaja, üks rahvusvaheliselt mõjukamaid popkultuuri käsitlejaid ja muusikaväljaande Louder Than War looja. Eile õhtul pidas Robb klubis Sinilind avaliku loengu pungi DIY (tee-seda-ise) hoiakust kantud muusikaloost.

Tänase kontserdi järgselt, kell 01:00-02:00 näeb John Robbi aga juba suve menupaiga PADA hooaja lõpupeol uljalt eklektilist dj-setti esitamas.

The Universe Explained ürituse ajakava kinos Sõprus:

20:00 uksed
20:30 – 21:30 Intervjuu: John Robb + Umut Kose
21:30 – 23:00 The Membranes + Sireen kontsert

Sündmus Facebookis

PADA hooaja lõpupidu Facebookis

 

“The Universe: Explained” sündmus on osa 20.-25. septembrini aset leidva teadust populariseerivate sündmuste sarjast  Teadlaste Öö Festival. 

Jaga
Kategooriad

Uusimad projektid

Station Narva 2024

Näita rohkem