Finest Sounds ekspordiprogramm Jaapanis

Aeg
22.–27. mai 2018
Koht
Jaapan
Tüüp
Ekspordiprogramm
22.–27. mail 2018 toimusid Jaapanis ekspordiprojekti Finest Sounds raames Eesti ja Soome muusikute kontserdid, muusikatööstuse seminarid ja laulukirjutajate laager.

22. mail kohtus Eesti ja Soome delegatsioon Jaapani muusikatööstuse professionaalidega Finest Soundsi ja EV100 vastuvõtul ühes Tokio kauneimas pargis Happo-en. 23.–24. mail toimus meelelahutuskonglomeraadi Avex Group peakontoris fookusprogramm, mis hõlmas Jaapani muusikatööstusele keskendunud seminare ja kontaktide loomist kohaliku muusikavaldkonna esindajatega. Samuti külastati Spotify Japan kontorit.

Kolmel õhtul toimusid Tokio klubides Eesti ja Soome maailmamuusika, džässi ja metali esitluskontserdid. Kontserdipaigas Shibuya WWW leidis aset maailmamuusika õhtu, millel Eesti muusikat esindasid Tallinn Music Weeki artistipreemia võitjast folgiuuendaja Mari Kalkun ja Maarjamaa folki Ameerika bluegrassiga ühendav Curly Strings. Soomlastest astusid üles maailmamuusika täht Maija Kauhanen, eksperimentaal-akordionist Antti Paalanen ja folk-hopi grupp Tuuletar. Tokio Space Odd Shibuya kontserdiklubi kajas Põhjamaade raskemuusikast, kui üles astusid Soome thrash metali grupp Mokoma ja Eesti doom-metali duo Talbot. Pit Inn Shinjuku klubi Finest Jazz õhtul esinesid meie džässikooslus Peedu Kass Momentum ja kitarrimuusikat elektroonikaga ristav Weekend Guitar Trio ning põhjanaabrite kitarrist Olli Hirvonen ja avangard-fusioni kollektiiv Utopianisti.

23.–24. maini toimus Sony Music Tokio stuudiotes laululaager, mis tõi kokku produtsendid ja laulukirjutajad nii Eestist ja Soomest kui ka võõrustajamaalt Jaapanist. Eestlastest osalesid laulukirjutajate laagris produtsendid-laulukirjutajad Stig Rästa ja Bert Prikenfeld, soomlastest Alex Mattson ja Eva Louhivuori.

26. ja 27. mail Yokohamas toimunud Greenroom festivalil olid Eesti ja Soome brändid esindatud ühise alaga, kus sai muuhulgas Utopianisti liikmete juhendamisel testida interaktiivset muusikaäppi Yousician. Eesti brändidest esitleti ehtekunstik Tanel Veenre ja tekstiilikunstnik Mare Kelpmani disaintoodangut. Soome brände esindasid teiste seas Lovi, Nokian Technologies ja Muumimuuseum.

Finest Sounds on Soome ja Eesti ühisprojekt, mille eesmärgiks on läbi piiriülese koostöö hoogustada Soome ja Eesti artistide, brändide ning loomeettevõtete eksporti maailma suuruselt teisele muusika- ja jaeturule Jaapanisse.

Projekti partneriteks on Tallinn Music Week, Music Estonia, Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut Eestist, Music Finland, Musiikki & Media, Tampere Rakendusteaduste Ülikool ja HUMAK Rakendusteaduste Ülikool University Soomest.

Projekti rahastab INTERREG Euroopa Regionaalarengu Fondist.