Jeff Mills esitleb: Tomorrow Comes the Harvest

Kuupäev

Location

Alexela Kontserdimaja

Tomorrow Comes the Harvest. Fotod: Jacob Khrist. Kujundus: Maude Muller

30. novembril 2024 esineb Tallinnas Alexela Kontserdimajas mõjukas Detroiti DJ, produtsent ja helilooja Jeff Mills oma elektroonilise jazzi ja afrofunki projektiga Tomorrow Comes The Harvest, milles teevad kaasa klahvpillimängija Jean-Phi Dary ja tablavirtuoos Prabhu Edouard. Kontserdi erikülaline on Maarja Nuut koos Šveitsi trummari Nicolas Stockeriga.

Tegu on Tomorrow Comes The Harvesti Euroopa tuuriga, mis jõuab prestiižikatesse kontserdimajadesse Londoni Barbicani keskusest Kölni Filharmooniani.

Jeff Mills on teerajaja – alates oma raadiosaatest “The Wizard” 1980ndatel ning kollektiivi Underground Resistance kaasasutamisest ja plaadimärgi Axis rajamisest 1990ndatel. Temast on räppinud Eminem ning ta on Prantsuse kultuuriministeeriumi teenetemärgi Ordre des Arts et des Lettres kavaler. 

Eeskätt techno DJ ja produtsendi ning trummarina tuntud Mills on ka nõutud nüüdismuusika looja, kes ühendab tantsupõrandate kunsti elavmuusikaga ning avardab elektroonilise jazzi helivälju. Lisaks on ta  arhitektuuri- ja moeuurija ning afrofuturistlike kontseptsioonide ja narratiivide looja. Ta on kirjutanud muusikat Fritz Langi ja Georges Méliès’ tummfilmiklassikale ning ulme-telesarja “The Outer Limits” ainetel NASA toel valminud raadiokuuldemängule. Mistahes žanris ja kooslustes tegutsedes on ta loomingu keskmes alati idee rütmist ja muusikast kui ajaülesest ja transtsendentaalsest kogemusest. Selline “hetkes olemine” on Jeff Millsi sõnul musta muusika alustala, ühtaegu väljendusvabaduse vahend ja piiritu teadmise pagas.

Millsi viimaste aastate olulisim projekt Tomorrow Comes the Harvest sai alguse 2016. aastal koos afrobeat’i loojast Nigeeria trummari Tony Alleni ja Prantsuse Guajaana klahvpillimängija Jean-Phi Dary’ga. Selle tuumaks on muusikalise tundmatu uurimine läbi vaba improvisatsiooni ning üheskoos kõrgema teadvuse tasanditele jõudmine. 2020. aastal lahkus Allen meie seast, ent Tomorrow Comes the Harvest’i kontseptsioon jäi. Mills jätkab seda koos Dary ja India tablavirtuoosi Prabhu Edouardiga, kellega koostöös ilmus mullu sügisel Axise leibli alt live-LP “Evolution”.

Jean Phi Dary on Prantsuse-Guajaana päritolu klahvpillimängija, laulja, laulukirjutaja, produtsent ja võitluskunstide spetsialist ning nii Jeff Millsi kui ka Tony Alleni kauaaegne koostööpartner. India päritolu Prabhu Edouard on üks oma põlvkonna tunnustatumaid tablamängijaid ning kogenud pedagoog, kes viib läbi rahvusvahelisi löökpillide meistriklasse ja seminare. 

Õhtu erikülaline Maarja Nuut on rahvusvaheliselt tunnustatud Eesti laulja, multiinstrumentalist ja helilooja, kelle muusikailmad sünnivad pärimuse lahtimõtestamisest ja sideme loomisest tänapäevaga ambienti, techno, eksperimentaalse jazzi ja nüüdismuusika äärealadel. Nicolas Stocker on Šveitsi trummar ja perkussionist, kelle mängus annavad tooni polümeetrilised kõlaväljad, tämbriline mitmekesisus ja meloodilisus. Eelseisval kontserdil esitatakse üheskoos Nuudi uut loomingut, mille seas on nii ambientset ja eksperimentaalset kui ka jazzilikult gruuvivat materjali. 

Tomorrow Comes the Harvest 2023–24 tuur läbib maailmakuulsaid kontserdimaju nagu Londoni Barbicani keskus, Berliini Theatre des Westens, Kölni Filharmoonia saal ja Dublini Riiklik Kontserdimaja.

Alexela Kontserdimaja uksed 30. novembril toimuvale kontserdile avatakse kell 18, Maarja Nuut ja Nicolas Stocker astuvad lavale kell 19, Tomorrow Comes The Harvest kell 20.

Kontserdi piletid hinnaga 39–69 eurot on müügil Piletilevi veebipoes ja müügipunktides üle Eesti.


Esialgu 5. juuniks 2024 Alexela Kontserdimajja planeeritud Jeff Mills esitleb: Tomorrow Comes the Harvest kontsert lükkub edasi. Kontserdi uus kuupäev on 30. november 2024.

Uuel kuupäeval kehtivad kõik 5. juuniks ostetud piletid Alexela Kontserdimajas sama saaliplaani alusel ja sama hinnakategooria kohtadel. Juba ostetud pileteid ringi vahetama ei pea.

Neile, kes ei saa uuel kuupäeval kontserdil osaleda, pakume järgmisi võimalusi:

Vahetada pilet 21. augustil 2024 Alexela Kontserdimajas toimuva ikoonilise Šoti bändi The Jesus and Mary Chaini kontserdi samas hinnaklassis pileti vastu. Palume enda soovist teada anda aadressil tagasiost@piletilevi.ee kuni 4. juunini 2024 (k.a).

Müüa pilet tagasi.
PDF-pileti omanikel palume enda soovist teada anda aadressil tagasiost@piletilevi.ee. Kirja sisus märkida enda tellimuse number.
Müügipunktist ostetud piletid saab tagastada kõikides Piletilevi müügipunktides, v.a Viru Keskuse müügipunkt ja Circle-K teenindusjaamad.

Vabandame ebamugavuste pärast.

Portfoolio